Zlatý okruh v 10 jazycích

Vodopád Gullfoss na Zlatém okruhu

Exkurze na slavný Zlatý okruh Islandu  –  Þingvellir, Gullfoss a údolí gejzírů s audio průvodcem v 10 jazycích

Zlatý okruh nabízí jedny z nejkrásnějších a nejznámějších přírodních památek Islandu. Během 7,5 hodinové exkurze navštívíte Národní park Þingvellir, který je od roku 2004 je zaslouženě zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Právě zde byl založen první islandský demokratický parlament Alþing v roce 930 a po několik následujících století se tu i scházelo a rozhodovalo o osudu ostrova. Park je také zajímavý i z hlediska geologického, protože v něm dochází ke zlomu dvou litosférických desek (Severoamerické a Euroasijské).
Druhou zastávkou Zlatého okruhu je nádherný vodopád Gullfoss, známý jako Zlatý vodopád. Tento mohutný vodopád tvoří dva toky ledovcové řeky a padá do úchvatného kaňonu Hvítárgljúfur.
Dále pokračujeme do termálního údolí Haukadalur, kde se nachází slavný Geysir. Tento gejzír dal jméno ostatním gejzírům světa, v poslední době je však již neaktivní. Přesto však o skvělou podívanou nepřijdete, uvidíme jeho “mladšího bratra” gejzír Strokkur, který chrlí do výšky až 35 metrů každých 5-8 minut.

V průběhu exkurze Zlatý okruh v 10 jazycích si výklad můžete užít v angličtině, francouzštině, italštině, španělštině, čínštině, japonštině a jiných světových jazycích. 

DETAILY EXKURZE ZLATÝ OKRUH CLASSIC – KÓD RSS

Cena zahrnuje: transfer autobusem s wi-fi připojemín, exkurze dle itineráře,  anglicky hovořícího průvodce, audio-průvodce v 10 jazycích, lokální daň.

Odjezdy: každý den (celoročně).

Čas odjezdu z Reykjavíku: sraz na určené turistické zastávce nebo před vaším hotelem (pokud není v omezené zóně centra) je 30 min. před rezervovaným odjezdem. Mějte na paměti, že vyzvednutí klientů z jednotlivých zastávek a  hotelů může trvat až 20 minut.

Trvání exkurze: 7,5 hodiny i s transferem.

Minimální věk: není omezen

Obtížnost exkurze: 1 z 5 možných (jednoduché – nenáročné)

Co si s sebou přinést: teplé a nepromokavé oblečení,  nepromokavé trekové boty, doplňky dle roční doby. Doporučuje si vzít své vlastní audio sluchátka. V případě potřeby je možné si je za poplatek vypůjčit.

Gejzír Strokkur na Zlatém okruhu