Exkurze na Islandu

Trek Landmannalaugar a Thorsmork – 2 dny

Odjezd

Z Reykjavíku
}

Délka

2 dny

DVOUDENNÍ TREKING NA ISLANDU
– s ubytováním v country hotelu

Chcete vidět to nejlepší z Islandského vnitrozemí za krátkou dobu? Tato exkurze vám představuje to nejlepší z Laugavegur treku! Ve dvou dnech této trekové exkurze vás čeká začátek a konec světově proslulého treku Laugavegur Trail, tyto dva regiony jsou dokonalým turistickým rájem. Místo klasického trekingu z jednoho konce na druhý, což by trvalo alespoň čtyři dny a vyžadovalo by to přenocování ve stanech nebo sdílených horských chatkách, s touto exkurzí se vydáte každý den na jednodenní velkolepou túru. To vám umožní zůstat přes noc v krásném a pohodlném country hotelu. Připojte se k tomuto mimořádnému treku a zažijte ta nejlepší turistická místa, která Island může nabídnout!

1. den – Thórsmörk sopečný Hike
Exkurze začíná v 8:00 vyzvednutím v Reykjavíku. Autobus vás vyzvedne na vybraném místě. Po scénické jízdě podél jižního pobřeží opustíme civilizaci a odbočíme do vnitrozemí směrem k údolí Thórsmörk.
Následně bude dobrodružství pokračovat v Super Jeepu. Po stoupajících silnicích bude cesta docela dobrodružná, budeme muset jet po štěrkových stezkách a projet několika potoky a řekami. Projdeme ledovcovými jazyky a rozeklanými horskými hřebeny. Zastavíme se v samém srdci údolí Boha hromu, Thórsmörku, kde ponecháme Super Jeep a můžeme vyrazit do pěšího terénu. Budeme pokračovat ve stoupání, dokud nedosáhneme široké náhorní plošiny, kde se nám otevře nádherný výhled na okolní hory. Odtud stezka začíná znovu prudce stoupat až k horskému průsmyku Fimmvörðuháls. Zastavíme se u dvou sopečných kráterů, Magni a Modi, vytvořených erupcí sopky Eyjafjallajökull v roce 2010. Lávová hornina, velké krátery a ledovce v zářivých barvách hor dělají tuto túru opravdu nezapomenutelnou. Za příznivého počasí uvidíme hory Landmannalaugar.
Výlet je fyzicky poměrně náročný, ale za to se podíváte na ta nejkrásnější místa s úchvatnými výhledy. Vystoupaná nadmořská výška je přibližně 800 metrů s celkovou délkou treku 16 km. Mnoho Islanďanů i i zahraničních návštěvníků se shoduje v tom, že Thórsmörk je jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí celého Islandu. Po túře se vrátíme k našemu Super Jeepu a pojedeme zpět na jižní pobřeží. Zde odbočíme k majestátnímu vodopádu Seljalandsfoss, za jehož vodní oponou můžete projít. Noc strávíme v malebném hotelu v Helle (dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou).

2. den – Landmannalaugar trek
Následující den, po výborné snídani, se vydáme se na další trek do slavných duhových hor Landmannalaugar. Kolem 09:00 nás vyzvedne speciálně upravený vysokohorský autobus. Pojedeme černou skalní pouští, měsíční krajinou kolem aktivní sopky Hekla, až se konečně dostaneme k cíli, základně Landmannalaugar. Tento výchozí tábor se nachází v barevném geotermálním údolí mezi fascinujícími horami. Po krátkém odpočinku  (přestávku na toaletu a občerstvení) nás čeká nádherných trek v barevných horách. Vydáme se přes lávové pole Laugahraun. Budeme obklopeni barevnými horami, pro které je Landmannalaugar tak slavný. Čeká nás prvních několik kilometrů světoznámé stezky Laugavegur až na horu Brennisteinsalda, kde se stezky rozdělí. Pokračujeme naší túrou neuvěřitelně zeleným kaňonem zvaným Graenagil. Pokud to čas a tempo skupiny dovolí, vystoupáme na vrchol velkolepé sopky Bláhnjúkur (Blue Peak). Následně se vrátíme zpět do základního tábora a jako zasloužená odměna nás čeká koupání v  termálních pramenech hor Landmannalaugar.
Tento trek je dlouhý přibližně 10 kilometrů a trvá 4-6 hodin, s maximálním stoupáním 503 metrů. Do Reykjavíku se vrátíme mezi 20:30 – 21:00, kde vám vysadíme na vybrané zastávce*.

CO SI VZÍT S SEBOU?
Pevnou turistickou obuv, čepici, zimní rukavice, teplé ponožky, vnější vrstvy odolné proti větru a dešti, několik spodních termoizolačních vrstev oblečení, plavky. Více informací obdržíte e-mailem po potvrzení rezervace.

Thorsmork trek

barevné hory Landmannalaugar na Islandu

Horký prameny horské řeky v horách Landmannalaugar

$

Cena zahrnuje

Transport z Reykjavíku a zpět, anglicky mluvícího specializovaného průvodce, 2x trek po úžasných turistických trasách, 1x noc v country hotelu se snídaní, koupání v horském horkém prameni, přejezd Super Jeepem v horách, lokální daň.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

2 dny
$

Obtížnost exkurze

3 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA

Online rezervace

Loading...
$

Cena zahrnuje

Transport z Reykjavíku a zpět, anglicky mluvícího specializovaného průvodce, 2x trek po úžasných turistických trasách, 1x noc v country hotelu se snídaní, koupání v horském horkém prameni, přejezd Super Jeepem v horách, lokální daň.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

2 dny
$

Obtížnost exkurze

3 / 5
$

Minimální věk

14 let
$

Poznámka

Kód exkurze: AA