Polární záře exkurze

Exkurze za polárními zářemi

Exkurze z Reykjavíku autobusem na pozorování polárních září s lokálním průvodcem.

EXKURZE NA POLÁRNÍ ZÁŘE AUTOBUSEM s audioprůvodcem 

Vidět polární záře je velkým snem každého, komu se podaří navštívit nádherný magický Island. Proto pro vás máme připravenou jedinečnou příležitost připojit se k exkurzi, která vás seznámí s polárními zářemi a doveze vás na místo, kde si budete moct tento neuvěřitelný jev užít naplno.

Na této exkurzi budete mít možnost, mimo legendární polární záře, také sledovat hvězdy a souhvězdí, kterém vás průvodce naučí na obloze hledat. Na každé exkurzi budete mít k dispozici astronomický dalekohled, který si můžete vyzkoušet a s jeho pomocí můžete identifikovat nejznámější souhvězdí a hvězdy. Víte například, kde je Jupiter?

Pro absolutní komfort jsou naše autobusy vybaveni počítačovými tabletami na každém sedadle. Dále na palubě najdete nabíječku USB a bezplatné Wi-Fi připojení. Mimo zajímavý výklad o polárních září také nabízíme užitečné tipy, jak nejlépe zachytit polární záře na fotoaparátu.

DETAILY EXKURZE NA POLÁRNÍ ZÁŘE AUTOBUSEM

Cena zahrnuje: exkurzi autobusem za polárními zářemi, anglicky mluvícího specializovaného průvodce na polární záře, audio průvodce v 10 jazycích, použití astronomického dalekohledu, hvězdná mapa, použití kamerových stativů (hodících se téměř k jakékoli kameře nebo telefonu), wi-fi připojení v autobuse, lokální daň.
Odjezdy: každý den ve 20:00 a 21:00.
Čas odjezdu: vyzvednutí na určené turistické zastávce v Reykjavíku nebo před vašim hotelem (picku-up – viz rezervační formulář) je vždy 30 minut před odjezdem rezervované exkurze!, v případě odjezdu z Reykjavik Terminálu se stačí dostavit 15 min předem.
Délka exkurze: přibližně 3 hodiny
Minimální věk: není omezen, děti do 11 let – zdarma, 12-15 let – 50% sleva
Obtížnost exkurze: 1 z 5 možných (jednoduché)
Co s sebou? V noci může být veliká zima, je důležité si s sebou přinést dobrou nepromokavou bundu, vlněný svetr, teplé kalhoty, případně i spodní kalhoty, horské boty, které vás udržují v teple, rukavice, čepici, šálu a samozřejmě fotoaparát nebo kameru. Doporučujeme si vzít vlastní sluchátka pro poslech audio průvodce.

Exkurze z Reykjavíku za polárními zářemi

Poznámka: Všechny odjezdy závisí na počasí a dalších klimatických podmínkách. Polární záře jsou přírodní jev, který nelze garantovat. Vyhrazujeme si právo zrušit odjezd. V případě, že exkurze odjede a nejsou vidět žádné polární záře, peníze se nevracejí. Máte možnost se účastnit stejné exkurze jiný den!
Kód exkurze: RSS