Muzeum Perlan

Zážitkové muzeum PerlanPoznejte skoro celý Island pod jednou střechou v Reykjavíku!

Navštivte muzeum Perlan a dozvíte se o všech “divech” tohoto magického ostrova. Návštěvu začnete v ledové jeskyni, která byla vytvořena uvnitř muzea. Jedná se o první uměle vytvořenou jeskyni svého druhu. Jeskyně je vytvořena tak autenticky, že nepoznáte, že je vytvořená uměle. Dozvíte se o spoustu zajímavostí o ledu, vrstvách popela a jejích hlubokých tmavých trhlinách.

Dále se přesunete do části “Wonders of Iceland”, tz. části divů, kde vás čeká výstava o přírodních silách Islandu. Zde uvidíte, uslyšíte a ucítíte sílu sopek a zemětřesení. Díky tektonickým tabulím se můžete dozvědět více o geotermální energii a jejím významu pro Island. Filmové promítání vám ponoří pod hladinu oceánu, a vy tak budete moc objevovat podvodní poklady Islandu.

V neposlední řadě vás čeká “Áróra – Northern Lights show” v Perlan planetáriu. Klidně se posaďte do křesla a nechte se velkolepou reprodukcí zvukové a obrazové show vtáhnou do srdce Islandu. Na vlastní oči uvidíte, jak vypadá polární záře v divoké islandské krajině. Tato průkopnická filmová produkce je první svého druhu v rozlišení 8 k.

Na konec si nemůžete nechat ujít čtvrté patro budovy, kde je veliká vyhlídková terasa s neuvěřitelným 360 ° výhledem na hlavní město Reykjavík a jeho okolí. Vyhlídková tabule vám pomůže rozpoznat zajímavá místa na obzoru, jako na příklad sopku Keilir, slavný ledovec Snæfellsjökull apod.

MUZEUM PERLAN V REYKJAVÍKU:

Cena zahrnuje: vstupenku do muzea včetně vstupu do ledovcové jeskyně, vstup na střední terasu s 360 ° výhledem na celý Reykjavík a show o polárních září, lokální daň.

Adresa muzea: Varmahlíð 1, 105 Reykjavík

Otevírací doba: každý den od 9:00 do 22:00 (poslední vstup je ve 21:00)

Slevy: děti do 5 let vstup zdarma, děti od 6 do 15 let sleva viz rezervační tabulka

Zakoupení vstupenek: doporučujeme si rezervovat vstupenky předem přes internet.

 

Muzeum Perlan

Ledovcová jeskyně v muzeu Perlan