Lávový tunel z Reykjavíku

Exkurze do lávového tunelu

Exkurze do slavného lávového tunelu Raufarhólshellirech. Objevte jednu z nejdelších lávových trubic na Islandu. V ceně máte transfer z Reykjavíku a zpět.

Chcete vidět na vlastní oči lávový tunel a poznat jak se formovala láva?

V Raufarhólshellir zažijete jedinečný zážitek. Právě máte unikátní příležitost dozvědět se o vnitřním sopečné činnosti a na vlastní oči vidět co se děje po výbuchu sopky, čeho je láva jako taková schopna. Budete chodit po lávové stezce, kudy tekla láva při výbuchu sopky Leitahraunu, která chrlila přibližně před 5200 lety, východně od Bláfjöllských hor. Jednou ze zvláštností lávového tunelu Raufarhólshellir jsou působivé ledové sochy, které se tvoří každou zimu.
Tato exkurze s transferem z Reykjavíku vám umožní prozkoumat tunel vytvořený proudem tekoucí lávy. Díky vystavěným lávkám je zpřístupněna prohlídka pro každého. Působivé osvětlení tunelu vám umožní vidět měnící se barvy lávy. Objevte slavný islandský lávový  tunel a zažijte neočekávané.

 

DETAILY EXKURZE DO LÁVOVÉHO TUNELU S TRANSFEREM

Cena zahrnuje: exkurzi v lávovém tunelu, transfer z Reykjavíku a zpět, anglicky hovořícího lokálního průvodce, baterky a helmy k zapůjčení, lokální daň.

Místo exkurze: tunel se nachází necelých 30 minut jízdy od Reykjavíku. Odvezeme vás komfortním autobusem z vašeho hotelu či určené turistické zastávky. Vyzvednutí (pick up) je 30 minut před započetím rezervovaného času na exkurzi.

Odjezdy a dostupnost : celoročně, dle rezervační tabulky
Délka exkurze: 3 hodiny ( i s transfery)

Minimální věk: 3 roky

Obtížnost exkurze: 1 z 5 možných (nejsou potřeba předešlé zkušenosti)

Co si s sebou přinést: teplé oblečení formou vrstev cibule, nepromokavou bundu, pohodlné pevné kotníkové boty, rukavice, čepici, fotoaparát.

Lávky v lávovém tunelu

Důležité upozornění: klient souhlasí s tím, že zmíněné aktivity jsou prováděny zcela na jeho vlastní zodpovědnost. Klient se musí chovat dle pokynů průvodců. Exkurze do islandského podzemí přináší podstatná (někdy i nepředvídatelná rizika), klient tedy souhlasí s tím, že bere svou bezpečnost na vlastní odpovědnost.