Jižní pobřeží – 2 dny

Ledovcová laguna JokulsarlonFascinující dvoudenní exkurze z Reykjavíku přes jižní pobřeží, ledovec Vatnöjokull až po nádhernou ledovcovou lagunu Jökulsárlón 

DVOUDENNÍ EXKURZE NA JIH ISLANDU  –  s průvodcem v angličtině a s ubytováním

Jižní pobřeží Islandu je jedna z nejkrásnějších oblastí ostrova, protože se zde nachází nádherné vodopády, mohutné ledovce a aktivní sopečné oblasti. Vlny Atlantiku a magické útesy a pláže s černým pískem jen doplňují neuvěřitelnou podívanou, kterou byste rozhodně při návštěvě Islandu neměli vynechat!  Během této cesty budete svědky neuvěřitelné přírodní podívané, kterou těžko uvidíte kdekoliv jinde na světě. Mimo nádherných vodopádů uvidíte největší ledovec ostrova, ledovec Vatnajökull a působivou ledovcovou lagonu Jökulsárlón, kterou můžete znát z populárního filmu Jamese Bonda, Dnes neumírej.

EXKURZE NA JIH ISLANDU – 2 dny – itinerář:

1. den

Dvoudenní exkurze začíná v Reykjavíku, kde vás vyzvedne autobus na zvolené turistické zastávce nebo před vaším hotelem. Jako první zajímavost, uvidíme sopkou Hengill, aktivní centrální sopku s obrovskou magmatickou komorou, která řídí některé z geotermálních elektráren na Islandu. Z náhorní plošiny Hellisheiði sestoupíme do nížin, projedeme skleníkovou vesnicí Hveragerði kolem  vodopádu Selfossem. Pokračujeme přes zemědělskou půdu oblasti Flói a přes most nejdelší islandskou řeku Þjórsá. Ve vesnici Hvolsvöllur zastavíme na krátkou přestávku s občerstvením. Na východ od Hvolsvölluru se na obzoru objevuje nechvalně proslulá ledovcová sopka Eyjafjallajökull, jejíž erupce v roce 2010 svým oblakem popela téměř na týden ovlivnila většinu evropského vzdušného leteckého prostoru.
Naše další zastávka bude mocný vodopád Skógafoss, který padá z výšky 62 metrů. Poté budem míjet ledovec Mýrdalsjökull, impozantní sopku Katla, rozlehlé písečné pláně Mýrdalssanduru a konečně obrovské lávové pole Eldgjárhraun.
Den zakončíme krásnou ledovcovou lagunou Jökulsárlón. Zhruba 18 km2 laguna je plná obrovských vznášejících se kusů ledu odštěpených z ledovce a majestátně plovoucí směrem k moři. Během času stráveného u laguny budete mít možnost využít volitelnou plavba lodí mezi kry. Tato exkurze je k dispozici v sezóně. (Berte, prosím, na vědomí, že prohlídka lodí musí být rezervována předem během procesu odhlášení!)
Ubytování v nedalekém Gerði Country Hotel. Možnost zakoupení  večeře. Za jasných zimních nocí je poloha hotelu ideální pro pozorování polární záře.
Vodopád Seljalandsfoss na Islandu

 

2. den 

Po snídani nás lokální průvodce zavede na hranu ledovce Vatnajökull v Þröngu, kde si prohlédneme úchvatný výhled na úpatí jednoho z největších evropských ledovců. Poté pojedeme k černým plážím jižního pobřeží, navštívíme přímořskou vesnici Vík, kde je možné si koupit občerstvení.
Naší poslední zastávkou je pravděpodobně nejzajímavější vodopád na Islandu – Seljalandsfoss. Tento vodopád je jedinečný, jelikož za jeho vodní stěnou lze projít, můžete tak pořídit fantastické fotografie s výhledem do krajiny.
Cesta zpět do Reykjavíku.

DETAILY EXKURZE NA JIŽNÍ POBŘEŽÍ – KÓD AH

Odjezdy z Reykjavíku: každý den v 8:00

Čas odjezdu: exkurze odjíždějí z terminálu Reykjavík na adrese Klettagarðar 4. Dostavte se 15 minut před odjezdem autobusu spolu s vytištěnou nebo digitální kopií voucheru. V případě zvoleného pick-up na turistické zastávce nebo před hotelem, buďte na daném místě připraveni 30 minut předem a vyčkejte na autobus.

Trvání exkurze: 2 dny

Obtížnost exkurze: 1 z 5 možných

Cena zahrnuje: cestování v autobuse, anglicky mluvící delegát, ubytování se snídaní v hotelu Gerði Country

Co si s sebou přinést: pevnou turistickou obuv, čepici, zimní rukavice, teplé ponožky, vnější vrstvy odolné proti větru a dešti, několik spodních termoizolačních vrstev oblečení. Fotoaparát a sluneční brýle.

Upozornění: plavba lodí po ledovcové laguně je volitelným doplňkem této cesty. Můžete si ji vybrat jako doplněk během rezervace v rezervační tabulce. Od října do dubna jsou plavby lodí po laguně pozastaveny kvůli velkému množství ledovců.

Vodopád Skogafoss na jihu Islandu

Upozornění (Disclaimer): Veškeré exkurze na v islandské přírodě jsou realizovány na vlastní odpovědnost účastníka. ISLANDICA s.r.o. nepřebírá žádnou odpovědnost za nehody způsobené samotnými klienty, jejich vlastní činností či působením přírody. Dodavatel si vyhrazuje právo tuto exkurzi kdykoliv zrušit z bezpečnostních či klimatických důvodů.

Fotografie z vašeho ubytování na jižním pobřeží:

Ubytování na jižním pobřeží