Exkurze na Islandu

Jižní pobřeží – 2 dny

Odjezd

Z Reykjavíku
}

Délka

2 dny

DVOUDENNÍ EXKURZE NA JIH ISLANDU
–  s průvodcem v angličtině a s ubytováním

Nenechte si ujít fascinující dvoudenní exkurzi z Reykjavíku přes jižní pobřeží, ledovec Vatnöjokull, až po nádhernou ledovcovou lagunu Jökulsárlón. Jižní pobřeží Islandu je jedna z nejkrásnějších oblastí ostrova, protože se zde nachází nádherné vodopády, mohutné ledovce a aktivní sopečné oblasti. Vlny Atlantiku a magické útesy a pláže s černým pískem jen doplňují neuvěřitelnou podívanou, kterou byste rozhodně při návštěvě Islandu neměli vynechat!  Během této cesty budete svědky neuvěřitelné přírodní podívané, kterou těžko uvidíte kdekoliv jinde na světě. Mimo nádherných vodopádů uvidíte největší ledovec ostrova, ledovec Vatnajökull a působivou ledovcovou lagonu Jökulsárlón, kterou můžete znát z populárního filmu Jamese Bonda, Dnes neumírej.

EXKURZE NA JIH ISLANDU – 2 dny
ITINERÁŘ:

1. den
Dvoudenní exkurze začíná v Reykjavíku, kde vás vyzvedne autobus na zvolené turistické zastávce nebo před vaším hotelem. Jako první zajímavost, uvidíme sopkou Hengill, aktivní centrální sopku s obrovskou magmatickou komorou, která řídí některé z geotermálních elektráren na Islandu. Z náhorní plošiny Hellisheiði sestoupíme do nížin, projedeme skleníkovou vesnicí Hveragerði kolem  vodopádu Selfossem. Pokračujeme přes zemědělskou půdu oblasti Flói a přes most nejdelší islandskou řeku Þjórsá. Ve vesnici Hvolsvöllur zastavíme na krátkou přestávku s občerstvením. Na východ od Hvolsvölluru se na obzoru objevuje nechvalně proslulá ledovcová sopka Eyjafjallajökull, jejíž erupce v roce 2010 svým oblakem popela téměř na týden ovlivnila většinu evropského vzdušného leteckého prostoru.
Naše další zastávka bude mocný vodopád Skógafoss, který padá z výšky 62 metrů. Poté budem míjet ledovec Mýrdalsjökull, impozantní sopku Katla, rozlehlé písečné pláně Mýrdalssanduru a konečně obrovské lávové pole Eldgjárhraun.
Den zakončíme krásnou ledovcovou lagunou Jökulsárlón. Zhruba 18 km2 laguna je plná obrovských vznášejících se kusů ledu odštěpených z ledovce a majestátně plovoucí směrem k moři. Během času stráveného u laguny budete mít možnost využít volitelnou plavba lodí mezi kry. Tato exkurze je k dispozici v sezóně. (Berte, prosím, na vědomí, že prohlídka lodí musí být rezervována předem během procesu odhlášení!)
Ubytování v nedalekém Gerði Country Hotel. Možnost zakoupení  večeře. Za jasných zimních nocí je poloha hotelu ideální pro pozorování polární záře.

2. den
Po snídani nás lokální průvodce zavede na hranu ledovce Vatnajökull v Þröngu, kde si prohlédneme úchvatný výhled na úpatí jednoho z největších evropských ledovců. Poté pojedeme k černým plážím jižního pobřeží, navštívíme přímořskou vesnici Vík, kde je možné si koupit občerstvení.
Naší poslední zastávkou je pravděpodobně nejzajímavější vodopád na Islandu – Seljalandsfoss. Tento vodopád je jedinečný, jelikož za jeho vodní stěnou lze projít, můžete tak pořídit fantastické fotografie s výhledem do krajiny.
Cesta zpět do Reykjavíku.

CO SI VZÍT S SEBOU?
Pevnou turistickou obuv, čepici, zimní rukavice, teplé ponožky, vnější vrstvy odolné proti větru a dešti, několik spodních termoizolačních vrstev oblečení. Fotoaparát a sluneční brýle.

POZNÁMKA:
Plavba lodí po ledovcové laguně je volitelným doplňkem této cesty. Můžete si ji vybrat jako doplněk během rezervace v rezervační tabulce. Od října do dubna jsou plavby lodí po laguně pozastaveny kvůli velkému množství ledovců.

Vodopád Seljalandsfoss na Islandu


Ledovcová laguna Jokulsarlon
Vodopád Skogafoss na jihu Islandu

Fotografie z vašeho ubytování na jižním pobřeží:

Ubytování na jižním pobřeží

$

Cena zahrnuje

Cestování v autobuse (minibuse), anglicky mluvící delegát, ubytování se snídaní v hotelu Gerði Country, lokální daň.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

2 dny
$

Obtížnost exkurze

1 / 5
$

Minimální věk

Není omezen
$

Poznámka

Vyzvednutí na určené turistické zastávce v Reykjavíku nebo před vaším hotelem (picku-up - viz rezervační formulář) je vždy 30 minut před odjezdem rezervované exkurze! Kód exkurze: AH

Online rezervace

Loading...
$

Cena zahrnuje

Cestování v autobuse (minibuse), anglicky mluvící delegát, ubytování se snídaní v hotelu Gerði Country, lokální daň.
$

Odjezd

Z Reykjavíku
$

Délka exkurze

2 dny
$

Obtížnost exkurze

1 / 5
$

Minimální věk

Není omezen
$

Poznámka

Vyzvednutí na určené turistické zastávce v Reykjavíku nebo před vaším hotelem (picku-up - viz rezervační formulář) je vždy 30 minut před odjezdem rezervované exkurze! Kód exkurze: AH