FAQ

FAQ – Časté dotazy (ISLAND – EXKURZE)

Jak si mohu zarezervovat exkurzi a jaké informace potřebujete ode mě?
Existuje několik různých způsobů, jak můžete rezervovat naše exkurze. Ten nejjednodušší způsob je zde na našich webových stránkách. K dispozici je on-line rezervační systém u popisu každé z exkurzí. Zde si exkurzi můžete rezervovat a přímo ji zaplatit kreditní kartou během pár minut. Rozhodně doporučujeme si rezervovat exkurze s předstihem, protože bývají často vyprodané. V případě, že některou z exkurzí nelze rezervovat přes internet, pak nás můžete zkontaktovat na telefonním čísle: 00420 775099943. Další možností je nás kontaktovat přes e-mail s vaším případným dotazem na: info@exkurzeisland.cz.

V jaké měně musím platit?
Nejjednodušší způsob je platební kartou. Naše webové stránky ukazují ceny v ISK a EURO. Cena v eurech je uváděna pro snadnější orientaci. Postupně dostáváme ceny i v české měně, je tedy možné, že někde už je uvidíte. Pokud byste chtěli vypočítat cenu našich zájezdů v české měně, samozřejmě to není žádný problém.

Co je to Golden Circle / Zlatý okruh? 

Golden Circle je název pro velmi populární vyhlídkový okruh, který začíná v Reykjavíku a směřuje do národního parku Thingvellir (s islandským parlamentem Althing), dále pak do termální oblasti Geysiru a na obrovský vodopád Gullfoss. Nabízíme několik exkurzí na Zlatý okruh, které se dají zkombinovat s raftingem, výlet na sněžných skútrech na ledovec a nebo s potápěním.

Nabízíte individuální a soukromé exkurze?
Ano, jakoukoliv exkurzi vám můžeme připravit na míru.

Jak daleko je základna Drumbo rafting camp od Reykjavíku?
Raftařská základna Drumbo se nachází v jižní části ostrova 98 km od hlavního město.

Jak daleko je základna Hafgrímsstaðir od Reykjavíku?
Základna Hafgrímsstaðir se nachází na severu ostrova cca 350 km od Reykjavíku..

Mohu konzumovat alkohol před nebo během vašich exkurzí?
Ne, absolutně ne.Konzumace alkoholu způsobuje omezení reflexů, může zavinit nepředvídatelné zkraty, chyb a reakce a zároveň a budete náchylnější k podchlazení. Proto je kvůli vaší vlastní bezpečnosti a bezpečnosti ostatních účastníků exkurze, přísně zakázána jakákoliv konzumace alkoholu. Pokud budeme mít podezření, že některý z účastníků je pod vlivem alkoholu vyloučíme ho z exkurze a nebudou mu vráceny žádné peníze.

Na jaké exkurze si mohu s sebou vzít fotoaparát?
Na většinu našich exkurzí si můžete vzít fotoaparát s vyjímkou exkurzí provozovaných na vodě a ve vodě.

Mám se pojistit, než se zúčastním vašich exkurzí a cest na Islandu?
Doporučujeme, abyste se pojistili před provozováním našich exkurzi, jako bychom to doporučili při provozování jakýchkoliv sportovních aktivit. Cestovní pojištění a zdravotní pojištění by měl mít rozhodně každý kdo se vydá cestovat po Islandu. Island není součásti Evropské Unie.

Jak probíhá bezpečnostní instruktáž?
Před exkurzemi účastníci obdrží bezpečnostní instruktáž zdůrazňující možná nebezpečí (to hlavně na řece, ledovci, potápění, etc) a ukázku správného používání zařízení a vybavení určeného k dané exkurzi. Také zmíníme potenciální možná rizika, která mohou nastat, a vysvětlíme si, jak byste měli reagovat za takových okolností. Naši průvodci vám také vysvětlí jak pádlovat, a jak následovat jejich pokynů.
Jakékoliv zdravotní potíže nebo osobní zdravotní problémy, které mohou ohrozit vaše zdraví nebo ovlivnit vaši schopnost splnit fyzické požadavky na raftu a jiných exkurzích musí být jasně sděleny vedoucímu průvodci před započetím exkurze. Jakékoli léky či přípravky, které můžete potřebovat při zhoršení vašeho zdravotního stavu (jako například astma, inhalátory, atd), byste měli mýt s sebou. Také byste měli dát vědět vašemu průvodci, kde v nutném případě tyto věci najde.

Pokud budu cestovat sám, je možné se přihlásit na jednu z vašich exkurzí, kde je minimální požadovaná účast 2 osoby?
Ano, pokud je minimální požadovaná účast 2 osoby tak vás zapíšeme do pořadníku a budeme vás kontaktovat, jakmile se naplní minimální požadovaný počet osob.