Zájezd na Island

Dovolená v karavanu

Odjezd

15. červen - 31.10. 2020
}

Délka

9 dní

Island karavanem –  9 denní poznávací okruh po vlastní ose s odjezdy od 1. dubna do 30 října 2021. Navštivte fascinující ostrov Island s naším jedinečným zájezdem po vlastní ose a odpočiňte si od koronakrize v nádherné přírodě, kde budete daleko od lidí. Tento unikátní zájezd vytvořený našimi průvodci je pro každého na míru – vaše vysněná cesta luxusním karavanem. Skvělý itinerář pro vaši cestu karavanem na nejkrásnější místa „Ostrova ohně a ledu“, pozorování velryb na otevřené lodi a koupel ve venkovních termálních lázních úchvatné laguny Mývatn. Island má nejmenší hustotou obyvatel v Evropě a na turisty je stále připraven s tím, že světovou koronakrizi zvládá příkladně. Nyní jsou na ostrově pouze 2 nakažení (v karanténě) a celou dobu od počátku krize zemřelo jen 10 osob. Otestována je více jak 1/5 národa a na rozdíl od ostatních zemí se publikované údaje z Islandu dají brát i za realistické :). Pro naše klienty nabízíme minimální storna. Tak přestaňte snít a pojeďte!

postele v karavanu na Islandu

PROGRAM OKRUHU ISLAND KARAVANEM:

Přílet na mezinárodní letiště v Keflavíku KEF/REK. Vítejte v Zemi ohně a ledu, a připravte se na fascinující dobrodružství. Ubytování v kvalitním hotelu u letiště pro maximální komfort. Dle zvoleného letového řádu vyzvednutí vašeho karavanu a začátek cesty kolem Islandu. Budete mít možnost navštívit slavný Zlatý okruh, kde se nacházejí jedny z nejúchvatnějších přírodních památek na ostrově: národní park Thingvellir s prvním demokratickým parlamentem Althing, kde se naskýtá úžasný výhled na zlom litosférických desek. Dále slavný Geysir a dechberoucí „Zlatý vodopád” Gullfoss. Uvidíte také nádherné vulkanické krátery, sopky a ledovce. Zažijete simulaci zemětřesení a poznáte krásné jižní pobřeží Islandu, kde jsou další úchvatné vodopády jako Seljalandsfoss, za jehož vodní stěnou se dá projít, nebo vodopád Skógafoss, na který se dá vystoupat. Dále na východ se nachází Národní park Skaftafell s největším ledovcem Evropy, Vatnajökull.  Zde můžete realizovat exkurzi na ledovec s mačkami nebo na sněžných skútrech.  Rovněž doporučujeme vyjížďku po vskutku unikátní ledovcové laguně Jökulsárlón na speciálně upravených obojživelných lodích či zodiaku.

S karavanem si zastavíte vždy dle vašeho uvážení. Od nás dostanete doporučení na skvělé kempy a další tipy. Případně si u nás můžete koupit i kempovací kartu s kterou získáte slevy na přenocování v kempech. Pokud se rozhodnete Island objet celý dokola, což rozhodně doporučujeme, přejedete po útesech jihovýchodních fjordů a budete míjet malá rybářská osídlení typická pro tuto oblast. Následně se budete moci pokochat přírodními památkami severu jako je nejsilnější evropský vodopád Dettifoss, malebné město Húsavík, kde můžete pozorovat zblízka největší savce naší planety, delfíny, papuchálky a další zvířata. V ceně zájezdu máte exkurzi pozorování velryb dle vaší volby, buď z Húsavíku, nebo z Reykjavíku. Dále vás čeká návštěva vyhlášeného jezera Mývatn a jeho okolí: vulkán Krafla, obrovský kráter Vítí, elfí město na Mývatnu, pseudokrátery či termální oblast Námaskard s vroucími bahenními krátery. Nenechte si ujít nadpozemskou koupel ve venkovních termálních lázních nádherné laguny Mývatn, kterou máte v ceně zájezdu.

Laguna Mývant Nature Baths

S karavanem následně přejedete přes oblast Skagafjördur známé tradičním chovem islandských koní až k venkovnímu folklornímu muzeu s drnovými střechami (vstup v ceně). Dále se směrem na západ nachází tajuplný poloostrov Snaefellsness se slavným ledovcem Sneafellsjokull. Právě v této oblasti našel Jules Verne inspiraci pro jeho Cestu do Středozemě. Byla by škoda se nezastavit i v hlavním městě Reykjavíku. S naším originálním sepsaným průvodcem si ho vychutnáte naplno.

Cena zájezdu zahrnuje:  pronájem moderního luxusního karavanu dle zvolené kategorie na 7 dní (s vyzvednutím a navrácením vozidla na letišti, nelimitované kilometry, pojištění CDW), itinerář sepsaný na míru našimi průvodci dle vašich priorit, slevová kartička na benzín, 1x nocleh v kvalitním hotelu kategorie 3*** na letišti v Keflavíku se snídaní formou bufetu, pozorování velryb (v Reykjavíku nebo v Húsavíku dle volby klienta), vstup do termálních lázní Mývatn Nature Baths, vstup do folklórního muzea Glaumbaer, simulace zemětřesení, asistence v češtině, certifikát o překročení dvou kontinentů, instruktážní video pro vaši cestu před odletem, mapa Islandu, mapa Reykjavíku, průvodce Reykjavíku, poštovné pro doručení dokumentace, lokální daň, pojištění proti úpadku CK.

Cena zájezdu nezahrnuje: volitelné exkurze, cestovní pojištění klienta, jakoukoliv jinou položku, která není specifikována v „Cena zájezdu zahrnuje“.

Volitelné doporučené položky: projížďka lodí po ledovcové laguně, výlet s mačkami na ledovci, exkurze na sněžných skútrech, Muzeum smyslů Islandu včetně ledové jeskyně a polárních září, islandská camping card. K zájezdu si můžete přidat letenky dle preferovaného místa odletu. Z Prahy doporučujeme přímý let na linkách ČSA.

POZNÁMKA: Možnost pozorování polárních září Aurora Borealis na vlastní oči v termínech září – říjen. Kontaktujte nás pro případnou rezervaci exkurzí.

$

Cena zahrnuje

Od 650 EUR za osobu ve středním karavanu pro 4 osoby.
$

Odjezd

15. červen - 31.10. 2020
$

Délka zájezdu

9 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

2 roky
$

Průvodce

Zájezd je bez průvodce po vlastní ose
$

Poznámka

Rezervace na info@exkurzeisland.cz

Online rezervace

$

Cena zahrnuje

Od 650 EUR za osobu ve středním karavanu pro 4 osoby.
$

Odjezd

15. červen - 31.10. 2020
$

Délka zájezdu

9 dní
$

Obtížnost

1 / 5
$

Minimální věk

2 roky
$

Průvodce

Zájezd je bez průvodce po vlastní ose
$

Poznámka

Rezervace na info@exkurzeisland.cz